Ko vadītāji var mācīties no zirgiem?

ICF Latvia aicina uzņēmumu vadītājus uz nebijušu un ekskluzīvu meistarklasi “The Systemic Wisdom of Horses”, kuru vadīs trenere un koučs Marion Latour no Holandes, Systemic Constellations Center Riga viestrenere.

Kāpēc zirgi un ko tie var iemācīt vadītājiem?

Šī meistarklase ir vēl viens veids, kā vadītājiem palīdzēt izprast savu līdera lomu komandā un organizācijā. Šoreiz, nevis zinātnē balstītas vadības teorijas vai emocionāli un mentāli, prātam saprotami risinājumi, bet kontakts ar dabu un zirgiem. Zirgi ir seni dzīvnieki, kuri var izdzīvot, pateicoties būšanai barā. Viņu bars ir viņu komanda un organizācija.  Tikai atšķirībā no mums visiem, kas organizācijā strādā un var no tās aiziet, zirgs šajā barā dzīvo un pieder tam visu mūžu, protams, izņemot tos zirgus, kuri aiziet un veido savus barus.

Zirgiem ir sava komunikācija, kas palīdz sazināties, saprast briesmu tuvošanos un veidus, kā ar tām mijiedarboties. Mēs, cilvēki, strādājot organizācijās, esam pakļauti šiem pašiem procesiem, tikai mūsu mehānismi ir daudz sarežģītāki. Arī būšana komandā cilvēkiem ir ļoti liels izaicinājums. Kā vispār sadarboties? Kā būt daļai no kaut kā lielāka? Kādēļ? Kā vadīt cilvēkus? Zirgiem “Mēs” ir pirms “Es”. Viņi arī neatceras pāridarījumus, necenšas atriebties, sagrābt labumus, slavas, naudas, medaļu un varas apliecinājumu. Viņi dzīvo “šeit un tagad” – tieši pēc tā, kas mūsdienās kļuvis tik populārs un pēc kā cilvēki ilgojas.

Šajā 2,5 stundu meistarklasē dalībniekiem būs iespēja sajust, kā ir mijiedarboties ar zirgu savu mērķu, komandas un līderības kontekstā. Tā būs iespēja, izprast savus neapzinātos sadarbības modeļus “barā”, kļūt atvērtākiem, mīlošākiem un, iespējams, arvien vairāk atļauties izvēlēties darīt lietas, kas rada jēgu un pievienoto vērtību sev un citiem.

Meistarklases laikā Jums būs iespēja:

– piedalīties nelielos vingrinājumos kopā ar zirgiem, lai izprastu zirgu uzvedību un gūtu atziņas savam komandas darbam;

– vērot zirgu dabisko uzvedību, bara uzvedību un zirgu sistēmisko viedumu, “tulkojot” un attiecinot to uz organizāciju dzīvi;

– izzināt, kāda uzvedība ietekmē komandu, kas komandu dara stipru un kas vāju, kādi līderi jūs esat u.tml.

Meistarklases dalībnieki strādās ar zirgiem iekštelpās, aplokā. Lai piedalītos meistarklasē, nav nepieciešamas nekādas zināšanas par zirgiem. Un, nē, mēs nejāsim ar zirgiem! Mēs ar tiem atradīsimies mijiedarbībā.

Apmeklējot meistarklasi, lūdzam silti apģērbties un izvēlēties slēgtus, aplokam piemērotus apavus. Rēķinieties ar to, ka mēs uzturēsimies neapkurinātās, zirgiem piemērotās telpās. Meistarklases darba valoda – angļu.

Vietu skaits ierobežots, iegādājies biļeti savlaicīgi!

Tiekamies 8. martā!